Çelik Kepenk

Kepenk sistemleri güvenlik için kullanılmaktadır, çelik kepenk güvenlik için vazgeçilmez bir üründür. Peki Neden Çelik Kepenk tercih etmeliyiz avantajları ve zararları nelerdir.

Çelik kepenk diğer iş yeri kepenk sitemlerine göre daha ağır olması sebebi ile hırsızların kepengi sökmesi zorlaşıyor, tabi ki burada askının çok önemi var kepenk kapandığında baskının motor üzerinde olması gerekiyor. Ayrıca yan dikmeler metal olması sökülmesini zorlaştırıyor, kaynak yapılmışsa hırsızların kepengi sökmesi daha zor bir hal alıyor. Dezavantajlarına gelecek olursak, biraz sesli (gürültülü) çalışır, boya kalitesi düzgün değilse, yani elektrostatik toz boya işlemi gerekli koşullarda yapılmamışsa boyalarda zamanla atmalar meydana gelebilir.

Çelik kepenk paletleri (lamelleri) 0,70 mm – 0,80 mm – 1,00 mm – 1,20 mm kalınlıklarında uygulama yapılacak yerin ölçülerine göre teknik ekiplerce belirlenmektedir. Kutulu ve kutusuz olarak uygulama yapılmaktadır, Motor sistemi tubuler motor ve zincir aktarmalı motor kullanılmaktadır. Yangına dayanım konusunda daha sağlamdır.